Kam chodí andělé na záchod?

1. října 2016 v 20:57 | Syd |  Krátké povídky

Kam chodí andělé na záchod?

Tuhle jsem probírala s přítelem, který píše fantasy, že skoro žádný autor - ať už knih nebo filmů - neřeší tělesné potřeby svých hrdinů. Myslím, že málokdo by chtěl mít napínavý příběh přerušený kapitolou o tom, jak rytíř šel na záchod a které části brnění si u toho musel sundat. Ale člověk je zvídavý a prostě ho to občas napadne.

Některé pohádkové bytosti to mají jednoduché - hlavně ty, které žijí v přírodě. Různé divoženky, trpaslíci, skřeti... ti si vymezí místo na své konkrétní potřeby, nebo jim je jedno, kam to prostě pustí. "A vznešený elf se vzdálí od vznešené elfí vesnice, vybere si vznešený strom, stáhne si kalhoty a začne tlačit."
Stát pod zrovna prolétajícím drakem asi taky není nejlepší nápad. Schytat takovou balistu? Pamatujete na Jurský park? To bude asi něco podobného. To se pak raduje každý, který to dostal jen od holuba.
Ale vodník má možná trochu problém, hlavně když potom začne víc pršet a záplavy mu propláchnou domeček... doslova. I v Teorii velkého třesku řešili, kam chodí Aquaman na záchod - to je podobný případ.

Obyčejní lidé to mají jednoduché taky. Pokud někde hrdina pronásleduje nepřítele, zvládne to "za pochodu", i když se autoři o tom moc nezmiňují. Dovedete si představit scénu, jak Legolas a Gimli čekají při pronásledování skřetů na Aragorna, až se vy... někde za stromem?
A když to vezmete z pohledu pronásledovaných? Co třeba hláška: "Dáme si chvilku pauzu v tom úprku, potřebuju si odskočit! Nevadí, že jsou nám nepřátelé v patách..."
Ale co nebozí ozbrojenci? S velkou kuší na zádech se špatně otáčí v kadibudce. I obouruční meč by vám asi taky překážel v podřepu - ať už by se vám houpal u pasu nebo na zádech... Nebo možná ne - ve správném úhlu byste se o něj vlastně mohli klidně opřít. Ale opatrně, ať nedojde k nějaké nehodě! A nedej bože, abyste měli na sobě brnění. Tam pak už přichází v úvahu jen výklopné zařízení s panty vzadu i vpředu.

Hlavním tématem diskuze byli andělé. Vzhledem k tomu, že by měli být vlastně bezpohlavní, tak by ani nemuseli mít žádné tělesné otvory "tam dole". Padl názor, že se vyprazdňují myšlenkami. Všechen odpad jsou vlastně jen špatné myšlenky, které anděl vypustí z hlavy. Ačkoliv představa anděla, co chodí močit někam za mrak, a lidé si pak myslí, že prší, taky nevypadá špatně... Představte si něžnou éterickou bytost, co se vznáší po nebi, jak si vykasá košilku a vystrčí zadek mezi mraky. Nebo mají v nebi i kadibudky? Ale jaká velikost je správná? Každý anděl má jinak velká křídla (stejný problém asi budou mít i víly). Jak se tam pak budou otáčet? Taky aby si je nepřivřeli do dveří. Křídla budou vůbec docela nepraktická při vykonávání velké potřeby. Myslíte, že mají na záchodě nápis: PŘED VSTUPEM SKLOPTE KŘÍDLA, ABYSTE SI JE NEPO... ?

Vím, že to není zrovna vábné téma. Málokdo by si chtěl představovat svého oblíbeného hrdinu při lidských potřebách. Proto se asi tomu věnuje jen tak málo autorů. Co pamatuji, tak jen Opičí král si močí označkoval Buddhovy prsty, když si myslel, že to jsou hory na konci světa, a chtěl se tam "podepsat". A pak se se svými společníky vyprázdnili do nádob, aby potrestali zlé Taoisty, kteří si mysleli, že pijí svěcenou vodu přímo od bohů.

Takže podrženo a sečteno: je to zajímavý návrh k zamyšlení. Ale viděli jste opilého Iron Mana, když předváděl, jak se v tom obleku chodí na záchod? Někdy lepší nevidět...


© 2016 Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 1. října 2016 v 21:16 | Reagovat

:D Tohle je ale geniální myšlenka. Kdysi dávno jsem nad tím taky přemýšlela ... že ti hrdinové tohle opravdu nikdy neřeší ... Myslím, že jsem se k tomu dostala přes úvahu, zda je Voldemort reprodukce schopný a má vůbec penis ... a pak zda má vůbec normální lidské životní funkce ...
ale nad anděly jsem nepřemýšlela. Když se vezme představa bezpohlavních andělů, tak mi ani nevadí fakt, že nikde jejich způsob vyprazdňování zmíněný není. Očista myšlenkama, proč ne. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama