Noční přítel - 6. kapitola

27. dubna 2013 v 14:50 | Syd |  Noční přítel

6. kapitolaNa druhý den večer se Winchesterovi vraceli z večeře v místní jídelně do domu Stevena Moora. Celý den strávili prohledáváním zápisků a informací na internetu a snažili se najít něco, co by pomohlo zrušit kouzlo, které nemělo vůbec proběhnout. Poté, co Dean už asi desetkrát zavolal Bobbymu, jestli něco našel, ho Bobby vyhnal se Samem na jídlo, aby ho nechali v klidu pracovat.

Konečně se dočkali a Deanovi zazvonil telefon v kapse. Vytáhl ho a u příchozího hovoru se objevilo "Bobby".

"Co máš?" vyštěkl na něj bez pozdravu. Chvíli někdo na druhé straně mluvil a pak Dean řekl: "Díky."

Zaklapl telefon a obrátil se k bratrovi: "Takže podle Bobbyho, bude nejideálnější tu knihu spálit. Údajně nejlépe o půlnoci na hřbitově. A ještě nám k tomu najde nějaký rituál. Ten incubus by měl pak zmizet spolu s ní."

Sam najednou vypadal trochu smutně.

"Co?" podíval se na něj Dean. "Snad sis toho démona neoblíbil?"

"To ne, ale nikomu nic neudělal. Proč ho ničit taky?"

"No tak... Nikomu nic neudělal? A co ti chudáci na psychiatrii? Nemluvě o tom, že jsem kvůli němu už dvě noci nespal!"

"Myslíte, že je kouření v módě?" Robert se objevil na zadním sedadle tak náhle, že se Winchesterovi lekli. "Někde jsem četl, že ano."

"Sakra!" Dean na okamžik bojoval s volantem.

"Ne, to si nemyslím," řekl Sam.

"Opovaž se si tady zapálit!"

Incubus však staršího Winchestera ignoroval a vylovil krabičku cigaret. "Prý jdou zase do módy tyhle špičky." Vytáhl dlouhou cigaretovou špičku a nasadil do ní cigaretu.

V tu chvíli to Dean už nevydržel, dupnul na brzdy, až to se všemi cuklo dopředu a incubovi vypadla cigareta z ruky. Sam v duchu poděkoval za nápad se připoutat - jinak by skončil rozmáznutý na předním skle.

"Poslyš," otočil se Dean na Roberta, "řeknu ti to jen jednou a jednoduše, abys to pochopil - škrtneš tady zapalovačem nebo sirkou a zastřelím tě!"

"To nemá logiku, zlato, cigarety v autě ti vaděj, ale klidně bys mě tady zastřelil? Dovedeš si představit ten bordel tady? A to nemluvím o dírách po kulkách..."

"Má pravdu," ušklíbl se Sam.

"Ty sklapni!" vyštěkl na něj bratr. "Já přece neřekl, že ho zastřelím tady." Obrátil se zpátky k incubovi s takovým výrazem, který donutil Roberta na sucho polknout.

"Aha," hlesl démon.

Pak si Dean všiml té cigarety na zemi. "A nedělej mi tady bordel, jinak půjdeš pěšky!"

"Promiň, zlato," řekl Robert a začal šmátrat po cigaretě.

"A neříkej mi ´zlato´!"

Samovi zacukaly koutky a raději koukal před sebe. Impala se pomalu rozjela a ve zvuku motoru zanikl démonův tichý vzlyk.


***


Konečně dorazili do domu a Bobby jim nadiktoval návod na likvidaci nepovedené knihy kouzel. Posbírali potřebné věci a vyrazili na hřbitov.

Bylo po jedenácté večer, když Impala zaparkovala u hřbitovní zdi. Winchesterovi vystoupili a Robert se vysoukal ze zadního sedadla. Démon trval na tom, že půjde s nimi. Neuvědomoval si, co by to všechno pro něj mohlo znamenat, a nikdo mu raději neřekl ani slovo o tom, že za pár minut možná zmizí navždy.

Dean protáhl krok a zamířil polorozpadlými vraty mezi náhrobky. Sam s ním srovnal tempo a Robert cupital za nimi.

Po pár metrech ale incubus začal protestovat: "Hej, musíte tak hnát? Tohle nejsou tenisky, víte?" Tentokrát měl vysoké šněrovací boty na podpatku. Dean se ani neotočil a zdálo, že naopak ještě přidal. Ve světle baterky hledal vhodné místo na rituál.

Po chvíli tápání ve tmě našli kousek volného prostranství hned vedle kapličky. Všichni tři se postavili kolem velké kovové mísy, kterou Dean postavil na zem. Poskládali do ní všechny přísady, které byly na seznamu, a nakonec na vrchol hromádky položili knihu.

Sam četl zaklínadlo, zatímco jeho bratr tu malou hranici podpálil. Chvilku oheň plápolal a všichni čekali, co se stane.

"To má být jako všechno?" ozval se Rob a prolomil ticho.

"Já nevím, možná -" než to ale stačil dopovědět, oheň vzplál a pohltil knihu. Vyšlehly zelené plameny, které donutily všechny tři ustoupit o pár kroků. Pak všechno v misce zavířilo, kniha se vznesla asi metr a půl do výšky, něco zapraskalo a - stejně rychle jako se objevil - oheň zmizel.

Dean posvítil baterkou do misky, aby se mohli podívat, co tam zbylo - jen trocha doutnajícího popela. "No, to bylo rychlý."

Pak se světlo stočilo na Roberta. Ten jen zíral do tmy a nic neříkal.

"Jsi v pořádku?" zeptal se opatrně Sam.

"Jo, asi jo, jen je mi... trochu divně... Ehm, omluvíte mě na chvíli?" vyhrkl démon a zmizel.

"Tak, a máme to z krku," prohlásil Dean.

"Myslíš, že zmizel úplně?"

"Nevím, hlavně že je pryč."


© 2013 Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama