Nový Dracula - 6. kapitola

13. října 2012 v 10:23 | Syd |  Nový Dracula


6. kapitolaBrzy dorazili do Borgoského průsmyku. Sotva dojeli na křižovatku, Mina se celá rozhořela dychtivostí: "Musíme jet tudy!" Ukázala směr, který je měl dovést do Draculovu hradu.

"Jak to víte?" zeptal se Dean.

"Jakpak bych to nevěděla?" odpověděla a po chvíli dodala: "Nejel snad po této cestě můj Jonathan a nepsal o tom ve svém deníku?" Při těchto slovech se nahnula k Samovi a položila mu ruku na koleno.

Samovi to bylo nepříjemné a snažil se odtáhnout - jak nejdál to prostor kočáru dovolil. Čím více se blížili k hradu, tím více byla Mina dotěrnější. Deanovi to přišlo náramně zábavné a pobaveně se šklebil pokaždé, když viděl Samův vyděšený pohled a ty jeho pokusy o útěk - hlavně co nejdál od Miny.

Vydali se směrem, který jim Mina určila. Cesta byla zřejmě málo používaná a značně se lišila od silnice z Bukoviny do Bystřice, která byla širší, tvrdší a uježděnější.

Dean začínal nesnášet přírodu, koně, kočáry... A začal s láskou vzpomínat na ty tvrdé postele ve všech zablešených hotelech, na které kdy nadával. Teď ho to mrzelo a věnoval tesknou vzpomínku jakékoliv fungující sprše.

Mina celý den prospala. Když na noc kočár zastavil, museli ji téměř vynést ven, aby ji mohli uložit na připravené lůžko z kožišin. Než všechno nachystali, už byla tma a Mina se konečně probudila.

Zasmála se a vypadala dobře, stejně dobře jako v domě hraběte v Carfaxu - ještě předtím, než se setkala s Draculou. Začala chystat večeři a bratři se vydali na dříví.

"Nezdá se ti nějaká divná?" zeptal se Sam Deana, když byli dost daleko od tábořiště.

"Ne, proč? Vypadá dobře."

"No právě! Až moc dobře..."

"Třeba se jen potřebovala vyspat. Taky bych vypadal líp, kdybych se mohl vyspat a dát si sprchu," posteskl si Dean.

"To je možný, ale blížíme se k hradu, měli bychom si dávat pozor."

"Na co?"

"Protože je kousnutá upírem... a jak se blížíme k Draculovi, tak upírova moc sílí," vysvětlil Sam.

"Fajn," přikývl jeho bratr, "tak budu spát s dřevěným kůlem pod polštářem."

Když dorazili zpátky do tábora, bylo už jídlo nachystané. Mina si však nevzala. Prý už měla takový hlad, že nemohla čekat a najedla se dřív.

Samovi to přišlo divné a snažil se ji hlídat. Jediné, na co přišel, bylo, že celou noc ležela klidně, ale byla vzhůru a sledovala je jasným zrakem.

Ráno očekávali, že bude Mina opět blouznit, ale nic se nestalo. Naopak znovu usnula a čím více slunce stoupalo, tím hlouběji spala a nebylo možné ji probudit. Ovšem ve spánku vypadala zdravěji a růžověji než předtím.

Celý den jeli, stále více se blížili k horám a projížděli čím dál tím divočejší a pustší krajinou. Byly tu velké, srázné propasti a mnoho vodopádů.

"Teď už je to vážně divný," prohlásil Dean. Posledních pět minut se snažil Minu probudit - bez výsledku.

"Říkal jsem ti to, asi už na ni působí Draculovo kouzlo. Budeme ji muset přes noc hlídat."

"Proč? Máš blbej pocit?"

"Ne, ale podle knížky si pro ni někdy v noci přijdou Draculovy nevěsty."

"To myslíš upírky?" zeptal se Dean.

"Koho jinýho?" odsekl mu Sam.

Najednou kočár prudce zastavil.

"Co je?" zakřičel Dean na vozku.

"Stmívá se, dál nejedeme," řekl stroze kočí.

Slunce se už opravdu sklánělo k obzoru, ale Mina dosud spala. Jenže teď všechno vypadalo úplně jinak - temné hory jako by byly vzdálené a oni se blížili k temeni srázné hory, na níž stál zámek.

"To má být jako ono?" zeptal se Dean bratra.

"Řekl bych, že jo."

"No sláva!" zaradoval se. "Konečně odtud budeme moct vypadnout!"


© 2012 Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama