Nový Dracula - 4. kapitola

13. října 2012 v 10:26 | Syd |  Nový Dracula


4. kapitola"Vůbec nic nevidím," blábolila Mina z transu. "Nehýbeme se, žádné vlny nenarážejí, jenom kolem uvazovacího lana šumí pomalu tekoucí voda. Zdáli i zblízka se ozývají mužské hlasy a je slyšet vrzání vesel ve vidlicích. Někde padl výstřel a jeho ozvěna duní kdesi daleko. Nad sebou slyším dupot a vytahování lan a řetězů. Co je to? Vidím zákmit světla a cítím závan čerstvého vzduchu."

Vtom se zarazila. Z pohovky, kde ležela, se napůl zvedla, jako by jí někdo poručil, a obrátila obě ruce dlaněmi vzhůru, jako by zdvíhala nějaké břímě. Quincey lehce svraštil čelo a upřel na ni pohled. Nastala dlouhá odmlka. Nyní už nevypadala tak zbídačeně jako včera večer. Čas, kdy mohla mluvit, se chýlil ke konci. Všichni tiše čekali, co bude dál. Náhle se vzpřímila, otevřela oči a roztomile se zeptala: "Nechcete někdo čaj?"

Doktor Seward rychle přikývl, aby jí udělal radost a ona odběhla.

"Si dělá srandu?!" prohlásil Dean dřív, než se za Minou zavřely dveře. "Co to sakra mělo znamenat?"

"Byla celou dobu jako v hypnóze," vysvětloval unaveně Sam. "Neví o tom, co říkala, a teď se chová asi tak, jak by se za normálních okolností chovala."

"Vidíte, přátelé," prohlásil doktor, "hrabě už brzy přistane. Musí se však ještě dostati na břeh. Přes noc se může někde ukrýti, ale jestliže nebude dopraven na břeh nebo jestliže se loď břehu nedotkne, nemůže se dostati na pevnou zem. Pokud k něčemu takovému dojde v noci, může změniti svou podobu a na břeh skočiti nebo přeletěti, jako to učinil ve Whitby. Jestliže se však rozední dřív, než se dostane na břeh, nemůže uniknouti, pokud ho ovšem někdo na břeh nepřenese. A kdyby ho přenesli, celníci by mohli objeviti, co ta bedna obsahuje. Z toho vyplývá, že pokud neunikne na břeh tuto noc nebo ráno před úsvitem, ztratí další den."

"Můžeš mi to přeložit," řekl Dean tiše bratrovi. Už někde v polovině toho monologu se ztratil.

"No, Dracula už je skoro na místě, buď se v noci přesune sám nebo ho přes den někdo přenese. A pokud to neudělá tuhle noc, ztratí celý den a my budeme mít náskok," vysvětlil Sam.

"A to to nemohl říct?"

"Vždyť to řekl..."

"NORMÁLNĚ!"

"Deane..."

"No jo, já vím," řekl rezignovaně, "devatenáctý století." Pak se trochu uklidnil. "Tak si dáme snídani a vypadneme odsud!"


***


Všichni se rozešli, snažili se nachystat poslední věci na cestu a Winchesterovi zůstali sami v jídelně. Stůl byl plný jídla - úplná hostina - ale na snídani toho bylo na Samův vkus trochu moc. Navíc byl ve všem cítit česnek tak, že mu přišlo, že tady s ním natřeli i zdi.

"Salát by nebyl?" zeptal se Sam.

"Pochybuju."

Sam zakrojil nůž do něčeho, co vzdáleně připomínalo pečeni, a na talíř se vyvalila spousta mastné šťávy. Zvedl se mu žaludek. Naštěstí mu pohled zabloudil k ošatce s chlebem. Natáhl se pro něj a celkem s chutí se zakousl.

"Pane Harkere, vám dneska nechutná?" přitočila se k němu služka, když uviděla Sama žvýkat kůrku.

"Ale ano, chutná." A usilovně přemýšlel, jak se z toho vylže. Pak ho napadla spásná myšlenka. "Chutnalo by," řekl nakonec, "ale víte... Mina..." Nasadil utrápený výraz. "Nemůžu se tady cpát, zatímco ona trpí." Hladově se podíval na bratra, který se ládoval kusem kuřete.

"Oh, to je tak romantické," zasnila se služka. "Tak já vám přinesu aspoň trochu vína."

"Voda bude stačit," řekl rychle Sam.

"Jak si přejete," přikývla a odběhla.

Dean polkl. "Být tebou, tak si dám radši to víno."

"Proč?"

"Protože tu vodu berou určitě z místní studny a včera jsem viděl, jak do ní nějakej chlápek blije."

Samovi vypadl z ruky nakouslý krajíc chleba. Právě ho přešel všechen hlad.


***


Během rána se zabalily poslední věci na cestu a do kočáru, ve kterém měli jet Sam, Dean a Mina, nanosili sluhové zásoby, zbraně a kožišiny.

"Bože, na co tolik krámů?" zeptal se Dean.

"Jedeme do divočiny, pane Van Helsingu," připomněl mu Morris. "I když je mi jasné, že vy byste se v nějaké vesnici určitě domluvil a zásoby si sehnal, když znáte tolik jazyků."

Dean na sobě nedal nic znát a předvedl mu jeden ze svých zářivých a sebevědomých úsměvů. "Jistě."

Sam měl co dělat, aby nevyprskl smíchy. Úplně si Deana představil, jak anglicky řve na nějakého místního burana, který absolutně nerozumí, a snaží se mu vysvětlit, že potřebuje ukázat cestu nebo koupit zásoby.


© 2012 Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama