Nový Dracula - 2. kapitola

13. října 2012 v 10:29 | Syd |  Nový Dracula


2. kapitolaGooding, Idaho
Halloween

Impala zastavila před domem deset minut před desátou hodinou večer. Nebyla tu ani noha. Buď se lidi vyděsili těch článků a raději se drželi dál, nebo se k tomu stavili jako Dean a nepřikládali dění žádnou váhu.

Dean vystoupil z auta, postavil se vedle Sama a založil si ruce na prsou. Čekali, co se stane.

Přesně úderem desáté se všechna světla rozsvítila jak na vánočním stromečku.

"Maj to dobře načasovaný," uznal Dean. "Tak co, Supermane? Co máš v plánu?" ušklíbl se na bratra.

"Můžeme se tam jít podívat," přešel jeho poznámku Sam.

"A co si myslíš, že tam bude? Vlkodlak, upíři, démoni... nebo pár spratků, který z toho maj srandu?"

"Deane..." Varovným tónem svého bratra umlčel.

"Tak prosím, Supermani první," pobídl Sama. Ten dal oči v sloup, popadl pár zbraní z kufru auta a vyrazil přes zarostlou zahradu k domu.


***


Bratři Winchesterovi vstoupili do domu. Všude bylo plno světla. Ale možná by bylo lepší, kdyby lampy zhasly. Ukázaly totiž všechen ten prach a špínu do posledního detailu. Ze stropů visely záclony pavučin a Dean jen čekal, kdy na něj vyskočí nějaká krysa.

Pomalu postupovali domem a prohlíželi pokoj po pokoji. Dean měl v ruce připravenou pistoli, ale nic mu nedalo příčinu ji použít. Docela ho to zklamalo, protože už nějakou dobu neměl příležitost si vystřelit.

"Už tu asi dlouho nikdo nebyl," podotkl Sam, když stoupali po rozvrzaných schodech do věžičky.

"Jo," souhlasil Dean. "Naposled asi Robin Hood," a usmál se při pomyšlení na to, jak tu zmatený šerif pobíhá v punčocháčích.

V nejvyšším pokoji ve věži byla snad ještě větší špína než všude jinde. Prach pokrýval všechen rozpadající se nábytek, který tu zbyl. Jen na zdi viselo ohromné zrcadlo, které bylo dokonale naleštěné.

"Hele," upozornil Sam bratra na zrcadlo. "Proč je tak čistý?"

"To je divný," natáhl Dean ruku a dotkl se naleštěného skla.

V tu chvíli se celý pokoj jakoby otočil - všechno zůstalo při starém, jen bylo vše zrcadlově obrácené. Dean se rozhlédl kolem sebe, ale moc změn nezaznamenal. Jediný problém byl, že všechny jejich zbraně zmizely.

"Co se to, sakra, stalo?"

"To netuším." Sam se podíval znovu do zrcadla. Viděl celý pokoj, ale oni se v něm neodráželi. "Myslím, že jsem našel naše zbraně."

"Kde?"

Sam ukázal do pokoje za zrcadlem a Dean se ohlédl na místo za sebou, kde měly zbraně ležet, ale nic na jejich straně nebylo. Zkusil se pro jistotu ještě jednou dotknout zrcadla - co kdyby to náhodou vyšlo a oni se dostali zpátky? Nic se nestalo.

Dean se nadechl a chtěl něco říct, ale pak si to rozmyslel a řekl jen: "To není dobrý."

Najednou se jim za zády ozval smích. Bratři se jako na povel otočili a uviděli za sebou v křesle sedět muže. Byl to malý podsaditý chlapík ve středním věku, měl na sobě oblek, brýle a vypadal, že se náramně baví. "Vítejte! Vítejte!" smál se. "Už jsem si začínal myslet, že letos nikdo nepřijde."

"Kdo jste?" zeptal se rozladěně Dean.

"A není to jedno?" odpověděl mu muž.

"Co chcete?" zkusil to Sam.

"Já jsem tady jenom proto, abych se pobavil. A vy budete mít tu čest se letos ke mně připojit!"

"O co tady, sakra, jde? Co jsi zač?!" rozčiloval se Dean.

"Jen klid, tygře," uklidňoval ho muž. "Není důležité, co jsem zač - říkej mi, jak chceš. Je důležité, jestli zvládneš svůj úkol."

"Jaký úkol?" zeptal se podezřívavě Sam.

"To se hned dozvíš." Nastala menší dramatická pauza a Winchesterovi čekali, co z chlapa vypadne.

Muž si srovnal brýle. "Inu, je to úplně jednoduché. Vyberu vám nejvhodnější lokalitu, která by byla jako ušitá přímo pro vás, a vy budete dělat jen to, co umíte ze všeho nejlíp."

"Co tím myslíte?"

"To uvidíte za chvíli... Takže, myslím, že jsem vám vybral skvělé místo! Jediný problém budete mít s tím, že si s sebou nemůžete vzít nic z tohoto světa."

Dean už se nadechoval, že mu řekne něco od plic, ale muž ho umlčel mávnutím ruky. "Ať budete kdekoliv," pokračoval, "a budete tam jakkoliv dlouho, tady se pro vás nic nezmění... Doufám, že si to budete užívat stejně jako já."

Muž se usmál, luskl prsty a bratři Winchesterovi zmizeli.


© 2012 Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 image-gif-blog image-gif-blog | Web | 13. října 2012 v 10:37 | Reagovat

p+kný blog:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama