Another Ghost Story - 6. kapitola

4. srpna 2012 v 12:50 | Syd |  Another Ghost Story

6. kapitolaPřed napůl zbouranou vilou nestálo jediné auto, už bylo pozdě a všichni dělníci odešli do svých domovů. Dean zaparkoval Impalu kousek od domu - tak, aby to neměli daleko, ale zároveň aby nestáli přímo před vchodem. Z kufru si vzali nářadí na kopání a výzbroj - pár zbraní nabitých náboji s hrubou solí, krabici soli na posypání kostí, kanystřík hořlaviny na podpal a pár baterek.

Na zahradu se dalo dostat jedině přes dům. Když vstoupili dovnitř, bratři postupovali opatrně a Alex se držela těsně za nimi. Dům byl už téměř rozebraný, ale několik místností bylo stále ještě tak, jak je původní majitelé zanechali.

Procházeli chodbou v přízemí, když Alex uslyšela za sebou nějaký zvuk. Otočila se a na druhé straně chodby stál muž. Měl na sobě potrhané šaty a krvavou ránu kolem krku. Jen tam tak stál a kroutil hlavou, jako by s něčím nesouhlasil.

Vytřeštila oči a zatahala Deana za rukáv. "Deane?" hlesla. Teď už jí nepřišlo jako dobrý nápad jít taky.

"Co?" otočil se ve stejný okamžik, kdy Sam na ducha vystřelil a ten se rozplynul.

"Běž k autu a zůstaň tam!" přikázal jí Dean. Přikývla a rozběhla se ven.

"Měli bychom si pospíšit," řekl Sam, když Alex vyběhla ze dveří.

"To jo. Vypadá to, že ten nás jen tak nenechá. Starej Gregor se bude bránit zuby nehty, abychom ho nespálili."

Rychle proběhli chodbou a vyšli ven.

Chvíli jim trvalo, než se na velké zahradě trochu zorientovali, ale když našli hroby, šlo to dobře. Hroby manželů byly vedle sebe u boční zdi pozemku. Kupodivu se jim do práce žádný přízrak nepletl a tak byli s celou likvidací ducha docela rychle hotoví.

"Měli bysme vymyslet nějakej lepší způsob, jak se dostat k těm mrtvolám," zabručel Dean, když se vraceli přes zahradu k Impale.

"A co by sis tak představoval?" zeptal se Sam.

"Nevím. Kouzlo? Už mě unavuje pořád vykopávat hroby. Ty seš ten chytrej, tak něco vymysli!"

Sam už mu chtěl něco odpovědět, když si všiml nějakého pohybu u zadních dveřích domu. "Vidíš to?" zeptal se Deana a ukázal na stín.

"Jo. Co to je?"

Vzápětí stín zmizel a v jednom z pokojů v prvním patře se rozsvítilo světlo. Sam s Deanem si vyměnili tázavé pohledy. Na pozemku se zvedl vítr a světlo v pokoji začalo blikat. Bratři se rozeběhli k domu.


***


Alex se celá rozklepaná vrátila k Impale, sedla si na zadní sedadlo a zamkla dveře.

Z okénka měla výhled na zahradu a sledovala, jak se tam pohybují dvě světla z baterek. Pak se kužely světel zastavily a po nějaké době ze země vyšlehly plameny. Za pár okamžiků plameny zhasly a světla se vracela k domu.

Alex si oddechla a podívala se na dům. Už ho nikdy nechce ani vidět!

Najednou ji upoutalo světlo v horním patře - ještě před chvílí tam byla tma a podle baterek byl Sam s Deanem ještě venku. Vzápětí začalo světlo blikat. Popadla mobil a vytočila Deanovo číslo: "Deane, vidíte to světlo?"

"Jo, vidíme, už tam jdeme."


© 2012 Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama