Another Ghost Story - 5. kapitola

4. srpna 2012 v 12:52 | Syd |  Another Ghost Story

5. kapitolaKdyž dorazili k místní policejní stanici, už se začalo pomalu stmívat. Alex zůstala v Impale a oba bratři Winchesterovi zamířili do budovy.

Za pultem recepce seděl mladý policista, který úplně nadskočil, když se rozrazily dveře a v místnosti se objevili dva muži v oblecích. Vstal tak prudce, až si převrhl kelímek na tužky, které se mu okamžitě rozletěly po stole a začaly se kutálet na zem. Mladík v tu chvíli nevěděl, jestli se má věnovat návštěvě nebo zachraňovat své psací potřeby.

Dean to za něj vyřešil, když přistoupil ke stolu a vytáhl falešný průkaz. "FBI," prohlásil. A Sam následoval jeho příkladu. "Potřebovali bychom si prohlédnout jeden spis."

"Ano, pánové, ano, ano. Jistě," koktal mladík. "Páni, FBI!" předvedl šílený úsměv. "A s čím vám můžu pomoct?"

Sam na něj chvíli nevěřícně koukal a snažil se odhadnout, jestli bude vůbec schopný jim pomoci. "Jak řekl můj kolega," prohlásil nakonec, "potřebovali bychom jeden spis."

"Ano, ano," přikývl policista, ale pak se zarazil. "Víte, můžu vám ho vůbec jen tak dát?"

"Tak podívejte, otevřeli jsme jeden starý případ, který se stal ve VAŠEM městě a VAŠE oddělení ten spis nezaneslo do centrálního počítače." Dean už toho začínal mít dost. "Takže nás buď zavedete do archivu a nebo vám sem pošleme kontrolu - kdoví, co jste ještě ´zapomněli´ zapsat."

Policista ještě víc znervózněl. "Omlouvám se, pánové. Jistě, pojďte za mnou, prosím." Jak se rychle hrabal od stolu, zakopl o židli a málem upadl.

"Co je s tím chlapem?" zeptal se tiše Dean Sama. "Je ožralej?"

"Neřekl bych," odpověděl Sam. "Spíš asi nervózní."

"Doufám, že se nezmrzačí dřív, než nás dovede do archívu."

Mladík je vedl dlouhou chodbou a zastavil se u dveří s nápisem "ARCHÍV". Chvíli se pral s karabinou na klíčích, kterou měl připevněnou na opasku. Pak ji konečně vysvobodil a svazek klíčů se řinčením spadl na zem. Winchasterovi si vyměnili pohledy a Dean dal oči v sloup. Chlapec sebral svazek klíčů a začal hledat ten správný.

"Změnil jsem názor," řekl s úšklebkem Dean, "spíš bude sjetej."

"Pšššt! Deane!" okřikl ho tiše Sam.

Dean se podíval na bratra a lehce pozvedl ruce v tichém gestu "no co?"

Sam kývl směrem ke strážníkovi, který se pořád přehraboval v klíčích a mohl by ho slyšet. Konečně se probojoval asi dvaceti klíči a dveře se otevřely.

Vstoupili do archívu a muž se na bratry omluvně usmál. "Tak, který spis byste rádi viděli?"

"Jedná se o dvojnásobnou vraždu - manželé Gregorovi."

"Jistě, jistě, to bude určitě někde tady." Přiskočil k zásuvce s nápisem "H" a tak prudce s ní trhl, až mu celá vyjela ven a všechny spisy se rozletěly po podlaze. Strážník jen vytřeštil oči a začal koktat omluvy.

Dean už to nevydržel a otevřel zásuvku označenou "G". "Nedělejte si starosti," řekl. "Myslím, že jsem ten spis našel." A vytáhl ze zásuvky jedny desky.

"Počkáme na vás na recepci," řekl Sam.

Zanechali policistu ve svém neštěstí a odešli z archívu.

Se spisem se posadili ke stolku na recepci. Ale nic moc nového se z něj nedozvěděli. Pan Gregor byl skutečně podříznutý a jeho manželka měla střelnou ránu v hlavě. Bylo tam pár nechutných fotek z místa činu. "Policajti v tomto okrese evidentně svou práci docela flákaj - teď i před lety," prohlásil Dean a vrátil dva papíry, na kterých byla celá zpráva, zpátky do desek.

"Tady měl jeden strážník podezření, že Steve Gregor zabil svou ženu a pak spáchal sebevraždu. Údajně se pár měsíců předtím mluvilo o nějakém domácím násilí. Sousedi k nim volali i policajty, ale nikdy se nic neprokázalo. Vedení celou tu teorii smetlo do koše." Sam se odmlčel. "A podle tady toho," dodal, když si pročítal jeden přiložený doklad, "by měli být oba manželé pohřbeni na pozemku jejich domu."

"Fajn," sklapl Dean desky. "Tak si uděláme výlet do přírody a cestou vykopeme pár hrobů." Zvedl se od stolu a zamířil zpět k Impale.


***


"Tak co?" zeptala se Alex, když si bratři sedli do auta. "Zjistili jste něco?"

"Nic moc, ale víme, kde jsou Gregorovi pohřbení," odpověděl Sam.

"Čeká nás procházka s lopatama," prohlásil otráveně Dean.

"Kdy? Teď?"

"Kdy jindy? Vyměníme kvádra za krumpáče."

"Vždyť je noc!"

"Přes den tam budou dělníci a sotva by nás pustili na zahradu vykopávat hroby," vysvětlil jí Sam. "Takhle budeme mít aspoň na práci klid. Chceš jít taky nebo tě máme hodit domů?"

Dean po něm střelil varovným pohledem, ale mlčel.

"Moc ráda půjdu s váma," přikývla.


© 2012 Syd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama