Another Ghost Story - 1. kapitola

4. srpna 2012 v 12:59 | Syd |  Another Ghost Story

1. kapitolaTEHDY


"Tak dělej, Same, musíme najít ten váček!" křikl Dean na bratra.

Oba bratři Winchesterovi prohledávali dům ženy, o které si mysleli, že je čarodějnice. Proklela jejich známou Alex, na kterou se díky kouzlu pověsil démonek, který ji měl pronásledovat tak dlouho, dokud by se nezbláznila nebo nespáchala sebevraždu. Kouzlo bylo svázáno kouzelnými váčky - první byl u Alex doma, ten už našli, a druhý musela mít čarodějnice někde v domě. Aby kletbu zlomili, museli spálit oba současně.

Alex seděla v pokoji, který měl všude po stěnách nakreslené symboly na udržení démona z dosahu. Choulila se na křesle a modlila se, aby to Sam s Deanem stihli. Z celého srdce jim věřila, protože jí už jednou pomohli. Bylo to asi před rokem, když se na ni a partu jejích přátel nalepil jeden ghúl a chtěl si z nich udělat večeři. Tehdy poznala tyto dva lovce, kteří likvidovali všechno nadpřirozené, co jim přišlo pod ruku.

Proto jim taky zavolala hned, jak se jí začal ten démon zjevovat. Nejdřív to vypadalo jen jako naschvály, ale postupem času to začalo být nebezpečné. Oba hned přijeli a vypátrali, o co jde. Našli u ní v obývacím pokoji schovaný čarodějný váček a nyní se vydali hledat ten druhý, aby mohli zničit démona.

Najednou se začaly třást dveře a vzápětí se otřásal celý pokoj - jako při zemětřesení. Symboly už asi přestaly fungovat a démon si pro ni přichází.

Sam prohledával ložnici a Dean kuchyni.

"Mám to!" zakřičel Sam. Dean všeho nechal a přihnal se k bratrovi. Sam stál u otevřené skříně, která uvnitř skrývala černý oltář a uprostřed byl položený váček.

Rychle ho sebrali a běželi do kuchyně, aby oba spálili ve dřezu.

Alex se mezitím doma snažila vmáčknout do křesla. Démon se po ní už natahoval. Původně to "mučení", než by Alex zemřela, mělo trvat delší dobu, ale teď to vypadalo, že démona rozzuřily symboly. A vůbec se mu asi nelíbilo, že se do jeho "zábavy" vmísili lovci.

Najednou se démon zarazil. V tváři se mu objevil nechápavý výraz a začal hořet. Po chvilce zmizel v oblaku dýmu. Jako by tam nikdy nebyl.

Alex pomalu otevřela oči a nadechla se. Zazvonil telefon. Tak se lekla, až nadskočila, ale mobil zvedla.

"Žiješ?" ozval se Dean na druhé straně.

"Řekla bych, že jo... Začal hořet a pak zmizel," odpověděla Alex roztřeseným hlasem.

"Fajn, hned jsme zpátky."


TEĎ


"Ahoj, jak je?" zastavila Alex na cestě domů z práce její kamarádka.

"Ahoj Rachel, nevypadáš moc dobře. Co se stalo?"

"Ale... Nebohá paní Tylorová, byla to sousedka mojí babičky."

"Co se stalo paní Tylorové?" zeptala se nechápavě Alex.

"Tomu nebudeš věřit!" ožila Rachel. Vypadalo to, že je nadšená, že to může říct někomu dalšímu. "Včera ji našli u ní doma mrtvou. Nevím, co se přesně stalo, ale prý to bylo nějaký divný..."

"Jak divný?"

"Slyšela jsem, že nezemřela přirozenou smrtí a prý policie ani nenašla žádné stopy. Prý byla všude krev..."

"Počkej," zarazila ji Alex. "Nepřipomíná ti to toho dělníka? Kde to bylo? Nebylo to ten dům naproti paní Tylorové?"

"Když o tom teď mluvíš, tak asi jo," pokrčila rameny Rachel.

Alex se rychle rozloučila a spěchala domů. Tohle nebylo normální. Kdo by chtěl paní Tylorové ublížit? Žila sama v domečku a ona věděla, že s nikým neměla žádné konflikty.

Navíc tu byl i ten dělník. Naproti domu paní Tylorové stál velký dům s obrovským pozemkem. Alex nevěděla, komu ten dům patřil, ale pamatovala si, že ho koupila nějaká firma, která z pozemku chtěla udělat velké parkoviště.

Doma si rychle na internetu našla články o těch úmrtí. Snažila se najít i něco podezřelého v okolí a skutečně pár zajímavých věcí našla. Tohle už nevypadalo jako náhoda. Začínala mít pocit, že snad ty nadpřirozené věci doslova přitahuje. Rozhodla se zavolat Samovi a Deanovi, aby se s nimi poradila.

Bratry Winchesterovy znala už nějakou dobu a vždycky jí pomohli. Když je viděla naposledy, tak měla možnost jim všechnu tu pomoc oplatit. Bylo to asi před půl rokem, co projížděli Minnesotou a šla po nich FBI. Asi týden je schovávala se svém domě a jejich Impala stála přikrytá u ní v garáži. Za tu dobu od nich pochytila něco málo o lovení a shromažďování informací.

Vzala telefon a vytočila Samovo číslo.


© 2012 Syd

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama